  • S1008R-681K
S1008R-681K
advertisement
Manufacturer No:
S1008R-681K
HK JDW NO:
79-S1008R-681K
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
S1008R-681K
Description:
Quantity:
In Stock : 9613
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
S1008R-681K
    WRAPAROUND
  • Weight
    100mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    750mA
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Frequency - Self Resonant
    186MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm