  • S-8354H25MC-JWKT2G
S-8354H25MC-JWKT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-8354H25MC-JWKT2G
HK JDW NO:
724-S-8354H25MC-JWKT2G
Description:
5 Terminals 0.9V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 250kHz Tape & Reel (TR) 300mA Switch SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 8028
Step5Bar-code shipping tag
S-8354H25MC-JWKT2G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Voltage
    2.5V
  • Voltage - Input (Min)
    0.9V
  • Input Voltage-Nom
    3.3V
  • Current - Output
    300mA Switch
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Frequency - Switching
    250kHz
  • Length
    2.9mm