  • S-818A42AMC-BGWT2G
S-818A42AMC-BGWT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-818A42AMC-BGWT2G
HK JDW NO:
724-S-818A42AMC-BGWT2G
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-818 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 16181
Step5Bar-code shipping tag
S-818A42AMC-BGWT2G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    250mA
  • Output Voltage 1
    4.2V
  • Input Voltage (Min)
    4.7V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.26V @ 60mA
  • PSRR
    45dB (100Hz)
  • Output Voltage1-Max
    4.284V
  • Length
    2.9mm