  • S-818A36AMC-BGQT2G
S-818A36AMC-BGQT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-818A36AMC-BGQT2G
HK JDW NO:
724-S-818A36AMC-BGQT2G
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-818 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 1908
Step5Bar-code shipping tag
S-818A36AMC-BGQT2G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    200mA
  • Output Voltage 1
    3.6V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.33V @ 60mA
  • PSRR
    45dB (100Hz)
  • Output Voltage1-Max
    3.672V
  • Output Voltage1-Min
    3.528V
  • Length
    2.9mm