  • S-816A55AMC-BBET2G
S-816A55AMC-BBET2G
advertisement
Manufacturer No:
S-816A55AMC-BBET2G
HK JDW NO:
724-S-816A55AMC-BBET2G
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-816 Series 5 6.5V SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 11343
Step5Bar-code shipping tag
S-816A55AMC-BBET2G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-816
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    6.5V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    40μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 100mA Typ
  • Length
    2.9mm