  • S-1701P2515-U5T1G
S-1701P2515-U5T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1701P2515-U5T1G
HK JDW NO:
724-S-1701P2515-U5T1G
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-1701P2515-U5T1G
Description:
Converter, Battery Powered Devices 2.5V 260 Cel DUAL Specialized Voltage Regulator -40°C~85°C 5 Pins 5 Terminations SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 14141
Step5Bar-code shipping tag
S-1701P2515-U5T1G
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Dropout Voltage1-Max
    0.25V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Voltage - Input
    2V~6.5V