  • S-13A1C16-U5T1U3
S-13A1C16-U5T1U3
advertisement
Manufacturer No:
S-13A1C16-U5T1U3
HK JDW NO:
724-S-13A1C16-U5T1U3
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-13A1C16-U5T1U3
Description:
Enable Fixed PMIC S-13A1 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 2724
Step5Bar-code shipping tag
S-13A1C16-U5T1U3
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    5
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1A
  • Output Voltage 1
    1.6V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm