  • S-1333A12-A4T1U3
S-1333A12-A4T1U3
advertisement
Manufacturer No:
S-1333A12-A4T1U3
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1333A12-A4T1U3
Package:
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Datasheet:
S-1333A12-A4T1U3
Description:
Enable Fixed 0.4mm PMIC S-1333 Series 4 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 9985
Step5Bar-code shipping tag
S-1333A12-A4T1U3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-F4
  • Current - Supply (Max)
    38μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    275mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Overcurrent, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.64V @ 100mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)
  • Height Seated (Max)
    0.4mm
  • Length
    0.8mm
  • Width
    0.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA