  • S-1170B41UC-OUATFG
S-1170B41UC-OUATFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1170B41UC-OUATFG
HK JDW NO:
724-S-1170B41UC-OUATFG
Quantity:
In Stock : 9541
Step5Bar-code shipping tag
S-1170B41UC-OUATFG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1170
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    800mA
  • Output Voltage 1
    4.1V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.1V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.18V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Min
    4.059V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm