  • S-1170B27UC-OTMTFG
S-1170B27UC-OTMTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1170B27UC-OTMTFG
HK JDW NO:
724-S-1170B27UC-OTMTFG
Quantity:
In Stock : 2077
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S-1170B27UC-OTMTFG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    800mA
  • Output Voltage 1
    2.7V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.22V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.727V
  • Output Voltage1-Min
    2.673V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA