  • S-1165B51MC-N7KTFG
S-1165B51MC-N7KTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1165B51MC-N7KTFG
HK JDW NO:
724-S-1165B51MC-N7KTFG
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1165 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 9881
Step5Bar-code shipping tag
S-1165B51MC-N7KTFG
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    5.1V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.1V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 200mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Min
    5.049V
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA