  • S-1122B24MC-L8JTFU
S-1122B24MC-L8JTFU
advertisement
Manufacturer No:
S-1122B24MC-L8JTFU
HK JDW NO:
724-S-1122B24MC-L8JTFU
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1122 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 3788
Step5Bar-code shipping tag
S-1122B24MC-L8JTFU
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    S-1122
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    90μA
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    2.4V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.4V
  • Protection Features
    Over Current
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 100mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.424V
  • Output Voltage1-Min
    2.376V
  • Length
    2.9mm