  • S-1009C45I-I4T1U
S-1009C45I-I4T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1009C45I-I4T1U
HK JDW NO:
724-S-1009C45I-I4T1U
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
S-1009C45I-I4T1U
Description:
5.1V4 Terminals 4-Pin Voltage supervisorS-1009 Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
S-1009C45I-I4T1U Overview
It is mounted through 4 terminals on the power management. Packaging is in the form of a Tape & Reel (TR). Please refer to this PMIC for 1 functions. Power management consists of 1 channels, each of which can be used independently. For your reference, this PMIC includes a list of 4-SMD, Flat Leads functions. There are a number of benefits that this PMIC has in common with other Voltage Detector manage ics. Manage ics operate at 5.1V supply voltages. When a supply voltage of 1 is applied to the power ic, it conducts. There are a total of 4 pins on power management. Mounting type Surface Mount is recommended. It is recommended to set the supervisor's temperature to this range: -40°C~85°C TA. While this power management is operating, it will output Push-Pull, Totem Pole as the output voltage. As you can see, this IC power comes from the well-known S-1009 series of products.
S-1009C45I-I4T1U Features
Voltage Detector type
S-1009C45I-I4T1U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-1009C45I-I4T1U Voltage Supervisors applications.
  • DC stabilized power supply module
  • Stable power system
  • Set top box
  • Linux and server computing
  • FPGA design
  • Urban rail transit weak current power monitoring
  • Microcontroller system
  • Unattended substation automation
  • Transformer load monitoring equipment
  • Satellite navigation
Step5Bar-code shipping tag
S-1009C45I-I4T1U
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F4
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.6V
  • Voltage - Threshold
    4.5V
  • Number of Voltages Monitored
    1
  • Height Seated (Max)
    0.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    4
  • Supply Voltage
    5.1V