  • S-1009C31I-M5T1U
S-1009C31I-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1009C31I-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1009C31I-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1009C31I-M5T1U
Description:
3.7V5 Terminals 5-Pin Voltage supervisorS-1009 Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
S-1009C31I-M5T1U Overview
It is mounted through 5 terminals on the power management. Tape & Reel (TR)-packaging is used. The purpose of this IC management is to provide you with a reference of 1 functions. A series of 1 channels can be found on this supervisor. Please find attached SC-74A, SOT-753 functions for your reference in this IC power. Compared to other Voltage Detector products, this PMIC has a lot of benefits to offer. A supply voltage of 3.7V is used to conduct the PMIC chip. Power ics operate at 1 supply voltages. Taking into account all of the pins, this power management has a total of 5. The mounting type of the supervisors is Surface MountThe supervisors should be set to the following temperature: -40°C~85°C TA. As a result of this supervisor's operation, the output voltage is Push-Pull, Totem Pole. It is one of the well-known S-1009 series power ic line.
S-1009C31I-M5T1U Features
Voltage Detector type
S-1009C31I-M5T1U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-1009C31I-M5T1U Voltage Supervisors applications.
  • Detection of phase imbalance
  • Data storage applications
  • Electrical fire monitoring system
  • Refrigeration
  • Electronics installed in the vehicle
  • Leakage current detection
  • DC stabilized power supply module
  • Analog circuit
  • Set top box
  • Battery-powered equipment
Step5Bar-code shipping tag
S-1009C31I-M5T1U
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    5
  • Supply Voltage
    3.7V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.6V
  • Voltage - Threshold
    3.1V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm