  • S-1009C13I-N4T1U
S-1009C13I-N4T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1009C13I-N4T1U
HK JDW NO:
724-S-1009C13I-N4T1U
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
S-1009C13I-N4T1U
Description:
1.9V4 Terminals 4-Pin Voltage supervisorS-1009 Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
S-1009C13I-N4T1U Overview
There are 4 terminals connected to this power management, which makes it easy to mount. There is a Tape & Reel (TR)-packaging method applied to IC management. To assist you, this IC power includes 1 functions. There are 1 channels available on this supervisor, and each channel has a different function. To assist you, this PMIC includes SC-82A, SOT-343 functions. Several of the benefits of this PMIC are also shared by other Voltage Detector products. When 1.9V is applied to the power ic, it conducts. IC management conducts in a 1-voltage supply. It has a total of 4 pins that are attached to IC management. In this case, Surface Mount is the recommended mounting type. You should set the supervisor's temperature during -40°C~85°C TA . While this power management is operating, it will output Push-Pull, Totem Pole as the output voltage. As you can see, this IC power comes from the well-known S-1009 series of products.
S-1009C13I-N4T1U Features
Voltage Detector type
S-1009C13I-N4T1U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-1009C13I-N4T1U Voltage Supervisors applications.
  • Display equipment
  • Functional modules
  • Household appliances
  • Power communication system
  • Urban rail transit weak current power monitoring
  • Detection of phase loss
  • Fire equipment power monitoring system
  • Embedded computing
  • Power distribution systems of infant care room
  • Digitally controlled LDO regulators circuit
Step5Bar-code shipping tag
S-1009C13I-N4T1U
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    4
  • Supply Voltage
    1.9V
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.6V
  • Voltage - Threshold
    1.3V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2mm