  • RWST30250A1002JB00
RWST30250A1002JB00
advertisement
Manufacturer No:
RWST30250A1002JB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWST30250A1002JB00
Package:
Datasheet:
Description:
Res Wirewound 10K Ohm 5% 320W ±75ppm/C Vitreous Enamel Solder Lug Bolt-On Blister T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWST30250A1002JB00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    320W
  • Depth
    33mm
  • Military Standard
    Not
  • Height
    55mm
  • Length
    250mm