  • RWR84S6341FRBSL
RWR84S6341FRBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR84S6341FRBSL
HK JDW NO:
873-RWR84S6341FRBSL
Datasheet:
RWR84S6341FRBSL
Description:
6.34kOhms, 7W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR84S6341FRBSL
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    6.34kOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    7W
  • Power Rating
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    22.225mm
  • Width
    7.92mm