  • RWR84S1R87FSB12
RWR84S1R87FSB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR84S1R87FSB12
HK JDW NO:
873-RWR84S1R87FSB12
Datasheet:
RWR84S1R87FSB12
Step5Bar-code shipping tag
RWR84S1R87FSB12
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.87Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power Rating
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Rated Power Dissipation (P)
    7W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    3.618V
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    7.92mm