  • RWR81N1820DSBSL
RWR81N1820DSBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR81N1820DSBSL
HK JDW NO:
873-RWR81N1820DSBSL
Datasheet:
RWR81N1820DSBSL
Description:
182Ohms, 1W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR81N1820DSBSL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    182Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.16mm