  • RWR80N4750FRS74
RWR80N4750FRS74
advertisement
Manufacturer No:
RWR80N4750FRS74
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RWR80N4750FRS74
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 475Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR80N4750FRS74
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    475Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    10.31mm