  • RWR78S3001FRRSL
RWR78S3001FRRSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR78S3001FRRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RWR78S3001FRRSL
Package:
Axial
Datasheet:
RWR78S3001FRRSL
Description:
3kOhms, 10W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR78S3001FRRSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supplier Device Package
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    3kOhms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    45.212mm
  • Width
    9.53mm