  • RWR78N6190FRBSL
RWR78N6190FRBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR78N6190FRBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RWR78N6190FRBSL
Package:
Axial
Datasheet:
RWR78N6190FRBSL
Description:
619Ohms, 10W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR78N6190FRBSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    619Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    45.212mm
  • Width
    9.53mm