  • RWR74S7R87FRBSL
RWR74S7R87FRBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR74S7R87FRBSL
HK JDW NO:
873-RWR74S7R87FRBSL
Datasheet:
RWR74S7R87FRBSL
Description:
7.87Ohms, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR74S7R87FRBSL
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    7.87Ohms
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    22.225mm
  • Width
    7.92mm