  • RWM04229101JR15E1
RWM04229101JR15E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM04229101JR15E1
HK JDW NO:
875-RWM04229101JR15E1
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 9.1kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWM04229101JR15E1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e8
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
  • Composition
    Wirewound
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, STANDARD: CECC40201-001
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    5W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    All-Welded
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Operating Temperature (Max)
    350°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    300V
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    22.1mm