  • RWM041033R0JR15E1
RWM041033R0JR15E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM041033R0JR15E1
HK JDW NO:
875-RWM041033R0JR15E1
Datasheet:
RWM041033R0JR15E1
Step5Bar-code shipping tag
RWM041033R0JR15E1
  • Resistance
    33Ohm
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    120V
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    120V
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Diameter
    5.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.472L 5.50mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C