  • RVS-35V220MU-R
RVS-35V220MU-R
advertisement
Manufacturer No:
RVS-35V220MU-R
Manufacturer:
Elna
HK JDW NO:
269-RVS-35V220MU-R
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
22μF Capacitor 20% 50mA SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
RVS-35V220MU-R
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Ripple Current
    50mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Length
    6.604mm