  • RU73X1E1K87LTDF
RU73X1E1K87LTDF
advertisement
Manufacturer No:
RU73X1E1K87LTDF
HK JDW NO:
792-RU73X1E1K87LTDF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
RU73, Holsworthy Series, Thin Film, 1.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.01%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RU73X1E1K87LTDF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RU73, Holsworthy
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.87kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm