  • RTO050C100R0FTE1
RTO050C100R0FTE1
advertisement
Manufacturer No:
RTO050C100R0FTE1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RTO050C100R0FTE1
Package:
Molded
Datasheet:
RTO050C100R0FTE1
Description:
100Ohm, Thick Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RTO050C100R0FTE1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    50W