  • RTAN0805BKE3K30
RTAN0805BKE3K30
advertisement
Manufacturer No:
RTAN0805BKE3K30
HK JDW NO:
762-RTAN0805BKE3K30
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RTAN0805BKE3K30
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RTAN Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RTAN0805BKE3K30
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RTAN
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm