  • RT1206FRE1322K1L
RT1206FRE1322K1L
advertisement
Manufacturer No:
RT1206FRE1322K1L
HK JDW NO:
898-RT1206FRE1322K1L
Package:
Datasheet:
RT1206FRE1322K1L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 22.1kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RT1206FRE1322K1L
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    22.1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Rated Temperature
    70°C