  • RT0603CRD0724KL
RT0603CRD0724KL
advertisement
Manufacturer No:
RT0603CRD0724KL
HK JDW NO:
898-RT0603CRD0724KL
Datasheet:
RT0603CRD0724KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 24kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0603CRD0724KL
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    24kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm