  • RT0201FRE07124RL
RT0201FRE07124RL
advertisement
Manufacturer No:
RT0201FRE07124RL
HK JDW NO:
898-RT0201FRE07124RL
Datasheet:
RT0201FRE07124RL
Step5Bar-code shipping tag
RT0201FRE07124RL
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    124Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%