  • RSO50373A47R0JB01
RSO50373A47R0JB01
advertisement
Manufacturer No:
RSO50373A47R0JB01
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RSO50373A47R0JB01
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
47Ohm, 5%, 1kW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSO50373A47R0JB01
  • Package / Case
    Ceramic
  • Published
    2014
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    180 ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1kW
  • Height
    97mm
  • Length
    373mm