  • RSMF2JT2R20
RSMF2JT2R20
advertisement
Manufacturer No:
RSMF2JT2R20
HK JDW NO:
762-RSMF2JT2R20
Datasheet:
RSMF2JT2R20
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSMF2JT2R20
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    4.2mm