  • RSF50SJT-PN91R
RSF50SJT-PN91R
advertisement
Manufacturer No:
RSF50SJT-PN91R
HK JDW NO:
898-RSF50SJT-PN91R
Datasheet:
RSF50SJT-PN91R
Description:
91Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF50SJT-PN91R
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W