  • RSF1JB10R0
RSF1JB10R0
advertisement
Manufacturer No:
RSF1JB10R0
HK JDW NO:
762-RSF1JB10R0
Datasheet:
RSF1JB10R0
Description:
Axial, Through Hole 10Ohms, 1W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF1JB10R0
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RSF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    235°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Diameter
    4.5mm
  • Length
    10.9982mm