  • RSD-30H-12
RSD-30H-12
advertisement
Manufacturer No:
RSD-30H-12
HK JDW NO:
495-RSD-30H-12
Package:
Datasheet:
RSD-30H-12
Description:
Quantity:
In Stock : 86
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RSD-30H-12
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    RSD-30 (30W)
  • Size / Dimension
    4.45Lx2.36W x 0.98 H 113.0mmx60.0mmx25.0mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    ITE (Commercial), Railway
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XXFM-X5
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    4000V
  • Voltage - Input (Max)
    160V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    40V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Output Power
    30W