  • RSBIC3100AA00J
RSBIC3100AA00J
advertisement
Manufacturer No:
RSBIC3100AA00J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-RSBIC3100AA00J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
RSBIC3100AA00J
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    Bulk
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    2820
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Height
    10mm
  • Length
    7.2mm