  • RR0816P-5362-B-T5-71C
RR0816P-5362-B-T5-71C
advertisement
Manufacturer No:
RR0816P-5362-B-T5-71C
HK JDW NO:
740-RR0816P-5362-B-T5-71C
Description:
RR Series, Thin Film, 53.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RR0816P-5362-B-T5-71C
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    53.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm