  • RQ73C1E8K66BTD
RQ73C1E8K66BTD
advertisement
Manufacturer No:
RQ73C1E8K66BTD
HK JDW NO:
792-RQ73C1E8K66BTD
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RQ73C1E8K66BTD
Description:
RQ73 Series, Thin Film, 8.66kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4621
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RQ73C1E8K66BTD
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    8.66kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm