  • RPS0500DL2000JN
RPS0500DL2000JN
advertisement
Manufacturer No:
RPS0500DL2000JN
HK JDW NO:
875-RPS0500DL2000JN
Description:
200Ohm, 5%, 500W
Step5Bar-code shipping tag
RPS0500DL2000JN
  • Resistance
    200Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500W
  • Height
    26mm
  • Length
    60mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Tolerance
    5%