  • RPS0250DL4R00JBZA3
RPS0250DL4R00JBZA3
advertisement
Manufacturer No:
RPS0250DL4R00JBZA3
HK JDW NO:
875-RPS0250DL4R00JBZA3
Description:
Res Thick Film 4 Ohm 5% 250W 150ppm/C Bolt-On Box
Step5Bar-code shipping tag
RPS0250DL4R00JBZA3
  • Tolerance
    5%
  • Resistance
    4Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250W
  • Height
    26mm
  • Length
    73mm