  • RPS0250DL18R0KNZA3
RPS0250DL18R0KNZA3
advertisement
Manufacturer No:
RPS0250DL18R0KNZA3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RPS0250DL18R0KNZA3
Package:
Datasheet:
Description:
18Ohm, 10%, 250W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPS0250DL18R0KNZA3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    18Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    250W
  • Height
    26mm
  • Length
    73mm