  • RPS0250DH4R70JBZA3
RPS0250DH4R70JBZA3
advertisement
Manufacturer No:
RPS0250DH4R70JBZA3
HK JDW NO:
875-RPS0250DH4R70JBZA3
Package:
Description:
Through Hole, 4.7Ohm, 5%, 5kV, 250W
Step5Bar-code shipping tag
RPS0250DH4R70JBZA3
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    5kV
  • Power Rating
    250W
  • Voltage - Rated DC
    5kV
  • Height
    26mm
  • Length
    73mm