  • RPS0250DH1R00JBZA3
RPS0250DH1R00JBZA3
advertisement
Manufacturer No:
RPS0250DH1R00JBZA3
HK JDW NO:
875-RPS0250DH1R00JBZA3
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole, 1Ohm, 5%, 5kV, 250W
Step5Bar-code shipping tag
RPS0250DH1R00JBZA3
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2009
  • Tolerance
    5%
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    5kV
  • Power Rating
    250W
  • Voltage - Rated DC
    5kV
  • Depth
    60mm
  • Military Standard
    Not
  • Insulation Resistance
    1 TΩ
  • Height
    26mm
  • Length
    73mm
  • Width
    57mm