  • RPPM-NR510-X-40MM
RPPM-NR510-X-40MM
advertisement
Manufacturer No:
RPPM-NR510-X-40MM
HK JDW NO:
798-RPPM-NR510-X-40MM
Package:
Datasheet:
RPPM-NR510-X-40MM
Description:
HEATSHRINK 0.374" X 0.131' CLEAR
Step5Bar-code shipping tag
RPPM-NR510-X-40MM
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    RPPM
  • Feature
    Abrasion Resistant, Adhesive Lined, Moisture-Proof
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Semi Rigid
  • Color
    Clear
  • Shrinkage Ratio
    4 to 1
  • Shrink Temperature
    60°C
  • Length
    0.131' 40.00mm 1.57
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.374 (9.50mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.059 (1.50mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.063 1.60mm