  • RPMD60-483.3SG
RPMD60-483.3SG
advertisement
Manufacturer No:
RPMD60-483.3SG
HK JDW NO:
655-RPMD60-483.3SG
Datasheet:
RPMD60-483.3SG
Description:
Quantity:
In Stock : 12846
Step5Bar-code shipping tag
RPMD60-483.3SG
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    182g
  • Series
    POWERLINE Power Modules (60W)
  • Size / Dimension
    4.92Lx0.96W x 2.27 H 125.0mmx24.5mmx57.6mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    60W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X9
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, LVD
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    2.97V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    18.2A
  • Output Current
    14A
  • Max Output Voltage
    3.63V
  • Height
    24.5mm