  • RPMD30-4812SE
RPMD30-4812SE
advertisement
Manufacturer No:
RPMD30-4812SE
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RPMD30-4812SE
Package:
Module
Datasheet:
RPMD30-4812SE
Description:
Quantity:
In Stock : 9865
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPMD30-4812SE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Output Current
    2.5A
  • Max Output Voltage
    13.2V
  • Height
    24.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    182g
  • Series
    POWERLINE Power Modules (30W)
  • Size / Dimension
    4.58Lx0.96W x 2.26 H 116.3mmx24.5mmx57.6mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, LVD
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    10.8V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V