  • RPMD30-1205SE
RPMD30-1205SE
advertisement
Manufacturer No:
RPMD30-1205SE
HK JDW NO:
655-RPMD30-1205SE
Datasheet:
RPMD30-1205SE
Description:
Quantity:
In Stock : 5418
Step5Bar-code shipping tag
RPMD30-1205SE
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
    182g
  • Series
    POWERLINE Power Modules (30W)
  • Size / Dimension
    4.58Lx0.96W x 2.26 H 116.3mmx24.5mmx57.6mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, LVD
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    4.5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9.5V
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Output Current
    6A
  • Max Output Voltage
    5.5V
  • Height
    24.5mm