  • RPM60-4805SG/N
RPM60-4805SG/N
advertisement
Manufacturer No:
RPM60-4805SG/N
HK JDW NO:
655-RPM60-4805SG/N
Package:
Module
Datasheet:
RPM60-4805SG/N
Description:
Quantity:
In Stock : 16303
Step5Bar-code shipping tag
RPM60-4805SG/N
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    7
  • Weight
    134g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWERLINE Power Modules (60W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.25W x 0.75 H 101.6mmx57.2mmx19.0mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    60W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    57.15mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X8
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    4.5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    12A
  • Output Power
    60W
  • Max Output Voltage
    5.5V
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Isolation
    Isolated
  • Isolation Voltage
    1.6kV
  • Height
    19mm